Teritorijų priežiūra – tai ne tik savo kiemo švara

Teritorijos priežiūra

Kuomet kalba pasisuka apie teritorijos priežiūrą, dažnai galvojama tik apie savo kiemą, sodą, daržą, daugų daugiausiai – apie bendrą erdvę aplink daugiabutį namą, tačiau prižiūrimos įvairiausios teritorijos:

  • miestų aikštės;
  • paplūdimiai;
  • transporto priemonių aikštelės;
  • šaligatviai ir gatvės;
  • parkai;
  • miškeliai ir pievelės miestuose, kaimuose…

Tai tik maža dalis teritorijų, kurioms būtina vienokia ar kitokia priežiūra. Vienos teritorijos turi savininkus, kurie gali jomis pasirūpinti, kitos priklauso įstaigoms, valstybei, todėl ieškoma kas pasirūpins jų priežiūra. Specialistai, specializuotos įmonės dažnai pasirūpina netgi pigiau nei tai atsieitų patiems savininkams, nes jie jau turi techniką, darbuotojai yra bent vieną kartą apmokyti, gausu kitų smulkesnių priežasčių, leidžiančių sutaupyti, jei ne pinigų, tai bent jau laiko.

Nors nedidelės teritorijos priežiūra ir nėra sudėtinga, bet ne visuomet pakanka laiko ja pasirūpinti ar iškyla kitų diskusinių klausimų, pavyzdžiui, daugiabučio namo gyventojai nepasidalija, kuris kurį darbą atliks, viena šeima skiria daugiau laiko ir pastangų, kita pavestus darbus atlieka atmestinai ar visai jų neatlieka. Tokiu atveju verčiau samdyti specialistus, kas mėnesį ar kitu intervalu atsiskaityti už paslaugą ir nesipykti su kaimynais. Panašių situacijų – begalė.

Sutvarkyta aplinka kelia žmonių gyvenimo kokybę. Nesvarbu, kalbame apie individualias (savas kiemas, daugiabučio teritorija) ar viešas erdves (paplūdimius, aikštes, gatves) – kuo daugiau tvarkingos aplinkos mus supa, tuo labiau esame linkę džiaugtis savo gyvenimu. Tuo atveju jei jaučiate, jog gyvenimas ne itin Jus džiugina, pradėkite nuo tvarkos. Susitvarkykite kambarį, išsivalykite langus ar nupjaukite žolę – tai padeda.

Didelis tvarkingos teritorijos pliusas – kylanti aplink esančio nekilnojamo turto vertė, todėl jei galvojate apie nekilnojamą turtą kaip apie investiciją, pasirūpinkite, jog aplinka atitiktų tvarkingumo sąvoką, už akių nekliūtų apleistos pievos, šiukšlynai pakrūmėse, nepraeinamos miško gūdumos ar ištrupėję plytelės – visa tai laba sumenkina vertę, apsunkina turto pardavimus.

Priežasčių pasirūpinti teritorijos priežiūra yra daug ir jos tikrai svarbios, todėl nenumokite į tai ranka ir neteks vėliau investuoti dar daugiau lėšų į kapitalinį tvarkymą, rekonstrukciją – net ir aplinkai to gali prireikti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *