Atsakingas elgesys su greitaisiais kreditais

Kreditų refinansavimasImant greitąjį kreditą, būtina įvertinti savo galimybes jį grąžinti su visomis palūkanomis ir mokesčiais. Tik gerai paskaičiavus ir įvertinus, ar galėsite grąžinti kreditą, galima kreiptis į kredito bendrovę ir skolintis iš jos pinigus. Tą padaryti šiais laikais labai lengva, tiesiog nueiname bet kokią svetainę, kaip, pavyzdžiui, www.kreditui.lt ir pasiimame kreditą. Tačiau nepersistenkime su greitaisiais kreditais, nes vėliau gali tekti pasinaudoti tokia paslauga kaip greitųjų kreditų refinansavimas, kuriam reikalinga jau atskira instrukcija. Tad pakalbėkime apie tai, kaip skolintis pinigų iš greitųjų kreditų bendrovių, kaip išlikti atsakingam ir apskaičiuoti savo galimybes. Apžvelkime ir kreditų refinansavimo galimybes, kad tam tikrais atvejais gali būti itin aktualu.

                  Šiais laikais paprasčiausias kredito gavimo būdas – internetas. Tikrai taip, tam užtenka vos keliolikos minučių ir nė nereikia išeiti iš namų. Šiuo metu galima rinktis iš daugybės kreditus teikiančių bendrovių ir kone visos jos turi internetines svetaines, per kurias ir galima gauti kreditą. Tačiau, kaip išsirinkti iš tokios didelės įvairovės? Tam yra sukurta nemažai svetainių, kaip jau minėta kreditui.lt, kuriose galima palyginti kreditorių teikiamų trumpalaikių paskolų sąlygas ir pasirinkti sau tinkamiausias ar bent jau patenkinamas. Kai nuspręsite, kad vienas ar kitas kreditorius patenkina jūsų poreikius, patikrinkite, ar jis dirba legaliai. Tai yra, paieškokite informacijos apie kreditorių internete, paskaitykite atsiliepimus, taip pat patikrinkite ir įmonių katalogus. Ar kreditorius neturi finansinių skolų, ar turi gerus atsiliepimus ir ar dirba su reikiamais dokumentais.

                  Sutartys. Kai kalbama apie pinigus, neužtenka tiesiog pažymėti varnele, jog su sąlygomis susipažinote. Patartina atidžiai perskaityti sudaromą sutartį ir pažiūrėti ar nėra jums netinkančių sąlygų. Vienos kreditus teikiančios įmonės galbūt sutiks pratęsti grąžinimo terminą, kitos gali būti konservatyvesnės šiuo atžvilgiu. Ir tai tik vienas pavyzdys, kuo viena sutartis gali skirtis nuo kitos. Dar atidžiau sutartis reiktų peržiūrėti refinansuojant kreditus. Kredito refinansavimas – tai įsipareigojimų perleidimas naujam kreditoriui, sudarant naują sutartį su klientui palankesnėmis sąlygomis. Žmonės renkasi šį variantą, kai sunkiai sekasi grąžinti palūkanas, kai senosios sutarties sąlygos nebetenkina ar kai, pasiėmus daug kreditų iš skirtingų kreditorių, darosi per sudėtinga juos visus grąžinti ir apsikuopti toje gausybėje. Dažnai, refinansuojant kreditą, galima išvengti antstolių ir taip gerokai sutaupyti. Tiesa, ne visos įmonės, kurios teikia kreditus, siūlo ir refinansavimo paslaugas. Šįkart pasirinkimas bus mažesnis, tačiau vis dar galioja aukščiau minėti pasiūlymai, kaip viską daryti atsargiai ir atsakingai. Jei jau pasirinkote kreditą ar kreditus refinansuoti, gerai paskaičiuokite, ar sugebėsite grąžinti visas palūkanas ir ar refinansavimas jums padės.

                  Kada verta imti kreditą? Bene dažniausias variantas – baigėsi pinigai, o atlyginimą išmokės tik po kelių dienų. Tokiu atveju galima pasiskolinti nedideles sumas. Tačiau, reikia prisiminti, jog kitą mėnesį galėsite išleisti dar mažiau pinigų, nes reikės grąžinti dalį pasiskolintos sumos ir dar su palūkanomis. Imdami kreditą, turite dar labiau galvoti, kaip sutaupyti nei iki tol. Kitas variantas, kai verta pasiimti kreditą, tai netikėtas pirkinys. Tarkime, pamatėte, kad parduotuvėje taikoma nuolaida jūsų ilgai žiūrinėtai prekei, ir jei ją dabar įsigysite, gerokai sutaupysite. Kodėl gi nepasiėmus kredito? Taip pat kreditai imami ir norint pailsėti nuo darbų, tai yra paatostogauti. Jei jaučiate, kad persidirbote, galite pasiimti neapmokamų atostogų ir kelias dienas pailsėti už kredito pinigus. Žinoma, niekad neatleiskite vadžių ir supraskite, kad imdami kreditą tik turėsite papildomų išlaidų, tai yra, kredito palūkanas.

                  Imti kreditą ar skolintis iš draugo? Kreditą imti, žinoma, yra gerokai jaukiau, nei nudelbtomis akimis stovėti prieš draugą ir skolintis pinigų. Įvertinkite tai, ar labiau apsimokės skolintis pinigų iš draugo ar iš kreditus teikiančių įmonių? Ir vienu ir kitu atveju yra rizika. Jei nespėsite grąžinti palūkanų, turbūt reiks sumokėti ir mokesčius už vėlavimą. Tačiau, jei skolinsitės iš draugo ir taip pat vėluosite grąžinti pinigus sutartą dieną, galite pakenkti savo santykiams su draugu. Visgi, jei esate tikri, kad pinigus su palūkanos galite grąžinti laiku, patartina skolintis iš kreditorių. Tačiau, tegul tai netampa įpročiu, o tik padeda vienetiniais atvejais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *