Kokių darbų ieškome užsienyje

darbas DanijojeEmigracija ir darbas užsienyje yra viena iš tų neišsemiamų temų Lietuvoje. Kiekvieno draugas, kaimynas ar giminaitis jau yra bandęs savo laimę užsidirbti svetur, o dar bent du tokie kaimynai ar draugai rimtai svarsto apie tokią galimybę. Iš tikrųjų, sėkmingi išvykusiųjų pasakojimai tikrai įkvepia – alga, kelis kartus viršijanti tai, ką net specialistai gauna Lietuvoje, geros socialinės garantijos ir netgi nauja aplinka tikrai vilioja. Vieni emigraciją renkasi ilgam, o gal net visam laikui, tuo tarpu kiti dažnai padirbėti vyksta tik sezono metu, vos keliems mėnesiams, kurių atlyginimo pakanka likusiai metų daliai praegzistuoti Lietuvoje.

Nieko keisto, jog dauguma sezoninio darbo ieškotojų yra nekvalifikuoti darbininkai, kuriuos vilioja darbas Danijoje braškių ūkiuose, statybos Norvegijoje ar automobilių plovimas po dvylika valandų kasdien Londone. Ir tai – išties neblogas pasirinkimas, jei planuojate tik laikiną, vos kelių mėnesių išvykimą. Ir ūkiuose, ir automobilių plovyklose dažnai yra galimybė dirbti viršvalandžius, kurie papildomai apmokestinami. Na o per du ar tris mėnesius darbo juk nieko tokio ir visai laisvalaikį pamiršti, tiesa? Žinoma, kartais tokie persidirbai atsiliepia trumpalaikėmis ar ilgalaikėmis traumomis, net rimtu sveikatos sužalojimu. Tačiau dėl pinigų žmonės dar ne tiek padaro.

Tuo tarpu tie, kurie galvoja apie ilgalaikį darbą pasirinktoje valstybėje ar net nuolatinį gyvenimą ir pensijos laukimą tenai, į viską žiūri daug rimčiau. Žinoma, ir tokiems darbas Danijoje gali prasidėti nuo braškynų, su mintimi, kad per tuos kelis mėnesius kiek susipažinsit su šalimi, pramoksite kalbą ir susirasite ką nors padoresnio ir stabilesnio. Gyvenimas užsienyje sunkiai įsivaizduojamas be tos šalies kalbos mokėjimo. Nors tai kartais būna ir toli gražu ne būtinybė, tačiau bent jau stiprus privalumas daugelyje sričių – tai tikrai. Žinoma, yra ir tokių, kurie dirba valytojais ar sandėlio darbuotojais lietuviškoje kompanijoje ilgus metus ir kalbos nepramoksta, tačiau tikėtis įdomesnio darbo, karjeros galimybių ir didesnio savęs realizavimo nemokant šalies, kurioje gyveni, kalbos – tikrai naivoka. Tad ne veltui darbu ir gyvenimu užsienyje susižavėję dažniausiai ne tik puola naršyti darbo skelbimų ir jau buvusiųjų atsiliepimus, bet ir pirmąsias kalbos pamokėles, kad nors kiek gebėti susikalbėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *