Paprasti patarimai apie valiutą užsienyje

ValiutaSeniau kelionės į užsienį sukeldavo kur kas daugiau galvos skausmo. Banko kortelės buvo arba retenybė, arba nuolat buvo nepriimamos, arba šalyje, kurioje keliaudavote, bankai dirbdavo retai ir iš viso mažai kur. Visur reikėdavo turėti grynųjų, dažnai gana nemažai ir su atsarga, pageidautina įvairiomis valiutomis. Nepalankūs keitimo kursai ar net atviros apgavystės mainant valiutą būdavo ne toks ir retas reiškinys. Tad kiekvienas bent kiek patyręs turistas dar prieš kelionę susitaikydavo su mintimi, jog nepavyks atrasti pigiausios valiutos keityklos arba neteks ytin nepalankiu kursu atsiskaityti doleriais ar eurais, dėl nedirbančių bankų bei keityklų pritrūkus vietinės valiuotos.

Tačiau situacija pasikeitė. Bent jau Europoje ir kitose vakarietiškose šalyse pasikeitė tikrai stipriai. Daugelyje jų galima rasti patogų bankomatų tinklą, visur didesniame mieste yra ir savaitgaliais veikiančių keityklų, kreditinės kortelės retai kur būna nepriimamos. Dažniau galima tikėtis ir palankesnio valiutų keitimo kurso. Tad situacija tikrai pagerėjo, vis tik šiokių tokių gudrybių dar reikia žinoti.

Bet koks bent kiek labiau patyręs turistas jums pasakys, jog keliaujant grynųjų turėti vis tiek būtina. Nors ir jaučiatės esąs dvidešimt pirmo amžiaus žmogus, turintis tris skirtingas kredito korteles ir keliaujantis po pažangią Šveicariją, be grynųjų jūs vis tiek rizikuojate. Gal reikės atsiskaityti su taksistu, kurio kortelių skaitytuvas sugedęs, gal norėsite mažoje kavinėje palikti arbatpinigių, o gal tiesiog negalėsite praeiti pro elgetaujančią mažą mergaitę nepalikęs jai nors kelių monetų. Žinoma, kalbant apie mažiau technologijų paliestas šalis, grynųjų turėjimas vis dar turi netgi lemiamą reikšmę jūsų kelionės sėkmei. Neturėdami vietinės valiutos, galite likti ir be viešbučio, ir be taksi, ir net be maisto. Tad rizikuoti tikrai nepatartina.

O ką daryti norint neprarasti pinigų konvertuojant valiutą? Geriausias variantas visada būtų atsiskaityti banko kortele, visur kur įmanoma. Tokiu atveju jūsų bankas pritaiko tos dienos valiutos kursą (plačiau pasidomėti galima pavyzdžiui čia – http://valiutos-kursas.eu/), žinoma, jeigu atsiskaito ne ta pačia valiuta pavyzdžiui euro zonoje. Ir labai tikėtina, jog tas kursas bus jums kur kas palankesnis nei gatvėse esančiose valiutų keityklose, kurioms būdingi dar ir papildomi komisiniai mokesčiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *