Žmogus žmogui ir paskolų rinkoje

Greitųjų kreditų rinką šiek tiek pakeitė naujas modelis – žmogaus teikiama paskola žmogui, o tiksliau žmonių grupė skolina vienam žmogui. Tai gana naujas modulis, kuris visai neseniai buvo įtvirtintas Lietuvos banko ir Lietuvos Respublikos įstatymuose. Pagrindinis skirtumas nuo kreditų bendrovių – pinigų šaltinis yra ne įmonės lėšos, o kitų žmonių investicijos, tačiau pasiskolinusiąjam skirtumas beveik nejuntamas, nes tiek skolinimasis, tiek ir grąžinimas daugiau mažiau vyksta taip pat.

Viena iš šios srities lyderių – Finbee sistema. Joje iš grupės žmonių galite gauti paskolą net iki 6000 eurų. Didelis privalumas tas, jog norintys paskolinti (investuoti savo lėšas į paskolas) dalyvauja aukcione siūlydami palūkanas. Kuo daugiau dalyvių, kuo geresnis Jūsų kredito reitingas, tuo daugiau šansų, jog gausite paskolą ypač palankiomis sąlygomis – palūkanos gali būti ir 6%, vargu ar kuri nors kreditų bendrovė ar komercinis šalies bankas pasiūlys Jums geriau.

Finbee reiškia Finansų bites, o tai puikiai atspindi sistemos veikimą – daug bitučių suneša medų – daug žmonių suneša pinigus, kurie skolinami Jums. Žinoma, už medų reikia atsilyginti, tad ir paskolose yra taip pat – už suteiktą paskolą mokate palūkanas, grąžinate pasiskolintus pinigus. Be to, išlošusių pusių čia kur kas daugiau nei tradicinės kreditų bendrovės veikloje – laimite Jūs, nes gaunate norimą / reikiamą paskolą, laimi kredito davėjai, nes uždirba iš palūkanų, laimi bendrovė (Finbee), nes gauna savo pyrago dalį.

Tarpusavio skolinimas turi ir savų minusų. Pagrindinis jų – laikas. Paskolą kreditų bendrovėse galite gauti vos per kelias minutes, tuo tarpu tarpusavio skolinimosi platformose kaip Finbee tenka luktelėti, kol į Jūsų paskolą suinvestuojama pakankama suma pinigų iš skirtingų žmonių. Verta žinoti, jog vienam žmogui yra ribojama maksimali galima investuoti suma.

Skolintis iš žmogus žmogui (p2p) skolinimo platformų darosi labai populiaru, nes tai akivaizdžiai naudinga. Be to, žmonės vis dažniau linksta skolinti tokiose platformose, nes tai pakankamai saugu bei kur kas pelningiau nei laikytis pinigus kojinėse, o ir bankai nebeduoda palūkanų, dėl kurių vertėtų pinigus užšaldyti indėliuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *