Apie įrašų studijas ir jų gyvenimą

Įrašų studijaĮrašų studijos, apstatytos kolonėlėmis, mikrofonais ir įvairiais pultais daug kam yra matytos tik filmuose. Tad nieko keisto, jog tokia vieta mums atrodo gana paslaptinga ir netgi viliojanti. Kita vertus, muzikantams, dainininkams ir jų prodiuseriams įrašų studija yra kone kasdieninė darbo vieta, nieko nesiskirianti nuo jūsų ofiso ar tarpmiestinio autobuso vairo. Vis tik tenka pripažinti, jog įrašai, fonogramų gamybą, muzikos ir balso tobulinimas kompiuterinių programų pagalba daugeliui yra kur kas paslaptingesnis pasaulis nei biuro erdvė su kompiuteriais ir kavos aparatais.

Tad kuo gi gyvena įrašų studijos, tokios kaip https://debesys.lt ir daug kitų? Tiesa sakant, viskas prasideda nuo to, kokios jos yra. Gana nemažai studijų yra tiesiog asmeninės. Muzikos grupė ar net pavieniai muzikantai įsikuria nedidelę erdvę, susiperka reikalingą aparatūra, sukaupia patirties ir tiesiog sau darosi įrašus, fonogramas ar viską, kas su tuo susiję.

Yra ir kita barikadų pusė. Tai komercinės įrašų studijos, skirtos parduoti savo paslaugas. Jos kurtos jau galvojant apie klientus, ne apie save. Tokiose paprastai kur kas daugiau dėmesio skiriama dizainui, patogumui, įrengiamos bent kelios gerai nuo garso izoliuotos erdvės įrašams, kad vienu metu galėtų dirbti kelios muzikos grupės ar dainininkai. Tokia įrašų studija paslaugų pirkėjams yra brangiausia, tačiau joje galima tikėtis profesionalaus aptarnavimo.

O štai didžioji dalis įrašų studijų, kur ir jūs galite padaryti savo įrašą ar paprašyti pagaminti fonogramą yra tarpinio tipo. Dažniausiai tai muzikantų sau įsirengtos patalpos, aktyviai naudojamos savo reikmės, tačiau ir nuomojamos kitiems. Tokiu būdu muzikantai gauna papildomų pajamų, nes vis tik įrašų studijos pavienėms grupės nereikia taip dažnai. Kita vertus, dauguma nori turėti tokią savo erdvę. Turbūt yra visai nedaug muzikos grupių, kurios aktyviai gyvuotų bet neturėtų savo privačios studijos. Tad nieko keisto, jog būtent šis įrašų studijų tipas pats populiariausias.

Natūralu, jog ir gyvenimas tose studijose labai skiriasi. Profesionalios, komercinės studijos paprastai turi griežtą darbo laiką ir paslaugų įkainius. Pas privačius muzikantus gali būti labai sunku įsiprašyti. O štai pas privačius, bet ir kitiems nuomojančius savo patalpas galite tikėtis šilto bendravimo ir asmeninių patarimų. Kita vertus, kartais galite susidurti su gana kategorišku požiūriu, ko komercinės studijos labai vengia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *