Per sapnus pažinti save

sapnų reikšmėsMūsų sapnai, aplankantys mus kone kas naktį, nėra toli gražu vien kažkokie vaizdiniai. Psichologų ir psichoanalitikų darbe sapnai ir jų reikšmių aiškinimas gali būti labai stiprus ginklas, padedantis gydyti savo pacientą nuo įvairių sutrikimų. Žinoma, tam reikia gana specifinių sąlygų, taip pat, toks būdas dažnai nėra vienintelis, kuriuo remiantis kažkas gydoma ar bent diagnozuojama. Tikram, šiuolaikine medicina paremtam gydymui reikia kur kas tikresnio, stabilesnio ir aiškesnio būdo diagnozuoti bei gydyti. Tačiau ir sapnai gali labai padėti.

Sapnai – tai vaizdiniai, kuriuos miego metu sukuria mūsų smegenys. Anot mokslininkų, tai yra tarsi kratinys mūsų matytų vaizdų, girdėtų garsų ir net užuostų kvapų, kurie kaupėsi mūsų smegenų atminties stalčiukuose ir naktimis mums yra parodomi. Mes sapnuojame tai, ko niekaip nesugebame atsiminti, net vaizdinius matytus mums būnant kūdikiais. Būtent iš čia ir kyla įvairios spekuliacijos, kad sapnai mus gali įspėti apie gresiančius pavojus ar nelaimes ateityje. Žinoma, kai kuriais atvejais būna išimčių – pavyzdžiui apie mus užklupsiančią ligą sapnai tikrai gali pranešti. Nes mes paprasčiausiai jau sergame, tačiau simptomai dar nepasireiškę. Tačiau įvairių nelaimių prognozavimas sapnais – jau kur kas labiau ginčytinas dalykas.

Kuomet profesionalūs psichoanalitikai, kartu su pačiu pacientu, analizuoja sapnus, jie gali tikrai daug išpešti. Nors sapnų reikšmės daugeliu atveju yra visiškai individualus dalykas, kuris netgi kardinaliai gali skirtis įvairias gyvenimo periodais, tačiau netrūksta ir bendrų dalykų. Sapnai atskleidžia ir mūsų slaptas mintis bei lūkesčius, kuriuos bandome užgniaužti savyje. Gali atskleisti ir kažkokias baimes, na o jau jas supratus, galima pradėti ir gydymą. Tad sapnų reikšmės toli gražu nėra vien tušti sapaliojimai – rimtai į jas pažvelgus, galima daug sužinoti. Deja, pagrindinė žmonių klaida, jog bando naudotis universaliais sapnininkais, visai nepagalvodami, jog net sapnuoti laidotuves ar mirtį toli gražu ne visiems gali reikštis ką nors blogo. Ką nors įdomaus ar šokiruojančio susapnavus, pirmiausia reikia pagalvoti, ką būtent jūsų gyvenimo, minčių ir jausmų kontekste tai galėtų reikštis. Analizuojant per tokią prizmę gana greitai galima suprasti, jog sapnai esate jūs ir jūs esate sapnai, visi paslapties šydai dingsta ir net košmarai pasidaro labiau įdomūs nei baisūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *