Kaip apsirengti kelionėje

MadridasKeliaudami, norime jaustis kiek galima laisviau. Nes kuo laisviau jausimės, tuo labiau atsipalaidavę būsim ir galėsim žvalgytis aplink ir grožėtis kelionių vaizdais. Todėl labai svarbu kelionėje apsirengti patogiai, su patogia avalyne, pasirūpinti galvos apsauga ar apsauga nuo lietaus. Žinoma, ne visi drabužiai yra būtini kiekvienoje kelionėje. Juk yra skirtumas ar keliausime į Madridą ar į Laplandiją. Madride vasarą reikės lengvų drabužių ir būtinai apsaugos nuo saulės, įskaitant ir kremą ir galvos apdangalą. O štai Laplandijoje ar kokioje Norvegijoje viskas kiek kitaip. Čia greičiau prireiks apsaugos nuo lietaus, negu nuo saulės. Taigi, atitinkamai pagal tai kur keliausite, būtina pasirinkti ir drabužiu. Tačiau nuo ko pradėti?

                  Atlikite namų darbus. Prieš keliaudami, pasižiūrėkite, koks klimatas toje šalyje ar mieste, į kurį keliaujate. Patartina žiūrėti ne tik orų prognozę (į ją verta atsižvelgti žiūrint ne ilgiau kaip savaitę į priekį), bet ir į vidutines klimato normas. Labai geras rodiklis, pasakantis, kokios temperatūros dieną galima tikėtis, yra vidutinė aukščiausia dienos temperatūra. Štai Madride liepos mėnesį ji sieks 31 laipsnį, o Osle tik 21. Tai pasako, kokios aukščiausios temperatūros dieną galima tikėtis. Vis dėl to, daug kas priklausys ir nuo konkrečių dienų, tad likus porai dienų iki išvažiavimo, pasižiūrėkite orų prognozę, kad netyčia Madride nepliauptų netikėtas lietus.

                  Be abejo, nepamirškite pažiūrėti, kokia temperatūra būna naktį. Būna vietų, kur dieną nors ir labai karšta, tačiau naktį taip atvėsta, kad net norisi megztinio ir gal net ne vieno. Taip pat vėsiau yra kalnuose, tai yra, kylant į viršų. Žinoma, jei jūsų kelionės tikslas yra tiesiog Madridas ar Oslas, tas jums nėra aktualu, bet jei kelionėje ketinate laipioti ir po kalnus, turėkite omeny, kad ten bus gerokai vėsiau, nei jūros lygyje.

                  Atsižvelgdami į būsimus orus, pasirūpinkite ir tinkame avalyne. Jei Madride jums puikiais tiks basutės, su kuriomis galėsite lakstyti nors ir visą dieną, tai Laplandijoje norėsite neperšlampamų batų, kuriais galėsite ir po uolas lakstyti ir prireikus net nedidelį upelį perbristi. Tik niekada į kelionę neimkite visiškai naujų batų, nes negalite žinoti, ar jie jums netrins. Jei taip bus, kelionės malonumą galėsite pamiršti. Taigi, apsirūpinkite tinkamais drabužiais, apsiaukite patogią, orus atitinkančią avalynę ir pirmyn į kelią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *