Kaip keliauti pigiau

Pigūs skrydžiaiKelionės yra kone kiekvieno žmogaus nenumaldomas troškimas. Visi nori keliauti, pažinti tolimiausius kraštus ir atskleisti jų paslaptis. Jei paklaustumėt, ką be kuris žmogus veiktų, jei turėti be galo daug pinigų ir jam nereikėtų dirbti, šis greičiausiai atsakytų, jog visur keliautų. Tad galima pamanyti, kad kelionėms bene labiausiai trukdo finansai. Tačiau sutaupyti galima, net ir lėktuvų bilietai nėra tokie brangūs, pavyzdžiui, jei juos pirktume PigesniSkrydziai.lt ar SkrendamPigiau.lt internetinėse svetainėse. Ir visgi tai nėra vienintelis būdas sutaupyti perkant lėktuvo bilietus. Internete galite rasti be galo daug patarimų, kaip pirkti kuo pigesnius bilietus. Vieni sakys, kad pigiausi bilietai perkami likus pusantro mėnesio iki skrydžio, kiti teigs, jog svarbi ir savaitės diena. Vienos taisyklės galioja, kitos – ne. Taip pat vienos taisyklės gali galioti konkrečiose oro linijų bendrovėse, šalyse ar net žemynuose. Patarti, kaip nusipirkti pigesnius bilietus nesiryšime – šiuos būdus reikia išbandyti pačiam. Tačiau galima pasakyti, kad internete nesunku rasti daugybę skrydžių paieškos sistemų, kurios parinks jums skrydžius su persėdimais ir be persėdimų, pigiausius ir patogiausius, greičiausius ar tiesiog kitaip jums labiausiai tinkančius. Pirkdami bilietus per antrines svetaines, turėsite sumokėti papildomą mokestį, tačiau dažnai tai labiau apsimoka nei bilietų ieškoti ir pirkti pačiam.

                  Kaip sutaupyti ieškant nakvynės? Tam yra keli būdai. Pirmas – rinktis pigiausius hostelius. Pigiausia nakvoti bus kambaryje, kur su jumis gali būti dar keliolika žmonių, bendri dušai, taip pat bendro naudojimo virtuvėlės. Galbūt čia susirasite gerų draugų, o galbūt teks visą naktį klausyti, kaip kažkas knarkia už plonos sienelės. Todėl, hosteliai ir yra pigesni už viešbučius ar svečių namus. Kitas variantas – apsistoti pas draugus. Nemažai lietuvių yra emigravę į Europos ir pasaulio šalis, tad kiekvienas, ko gero, rastų, kur pernakvoti bent vienoje svečioje šalyje. Kelionės maršrutą galima planuotu taip, kad vieną ar dvi naktis praleistumėte pas draugus ir taip sutaupytumėte šiek tiek pinigų. Kalbant apie pigesnes nakvynės alternatyvas, verta paminėti ir couchsurfing bei airbnb programas. Šios siūlo susirasti draugų svečiose šalyse, galbūt leisti su jais laikais, o tuo pačiu ir pasinaudoti nakvynės paslaugomis. Couchsurfing‘e žmonės siūlo nemokamą nakvynę jų namuose, mainais į draugystę ir praleistą kartu laiką. Airbnb veikia kiek kitaip. Žmonės čia už nedidelius pinigus nuomoja kambarius ar butus ir jūs dažniausiai gyvenate vieni. Čia draugų paprastai neieškoma, tik stengiamasi šiek tiek uždirbti turint laisvo nekilnojamo turto. Kartais gana pigią nakvynę pasiūlo ir pigių skrydžių avialinijos, turinčios apgyvendinimą teikiančių partnerių įvairiuose miestuose, dažnai netoli oro uostų. Apsvarstykite šiuos variantus ir jums tikrai pavyks kelionėje sutaupyti ieškant nakvynės.

                  Nors skrydžiai šiais laikais ir yra velnioniškai pigūs (kai gerai paieškoma) – kai kur net galima nuskristi už 1 eurą, tačiau yra pigesnių keliavimo alternatyvų. Viena jų – kelionės autobusais. Šiais laikais Lietuvoje galima rasti nemažai akcijų, kuomet parduodami pigūs autobusų bilietai į Taliną, Berlyną ar kitus Europos miestus. Kartais šiuos miestus galima pasiekti ir vos už 3 eurus. Kartais teks sumokėti ir 10, tačiau tai vis vien labai maži pinigai, kaip už tokią tolimą kelionę. Vienintelis nepatogumas – ilgas keliavimas autobusu. Nekalbant jau apie ilgą laiką, kurį galima sutaupyti skrendant, autobusas nėra pati patogiausia vieta išsėdėti šešias, aštuonias ar net aštuoniolika valandų. Vieniems tai ne kliūtis – jie netgi sugeba puikiai išsimiegoti tame autobuse. Tačiau yra žmonių, kurie niekaip negali įsipatoginti ankštoje sėdynėje ir tokia kelionė jiems nebūna maloni. Ne bet nepabandęs, nesužinosi.

                  Vengiant lėktuvų ir autobusų visuomet galima keliauti autostopu. Tiesa, tai ne kiekvienam priimtina, tačiau jaunimui toks keliavimo būdas kartais netgi labai patinka. Sutaupoma skrydžių bilietams ar kelionei autobusu, daugiau pinigų lieka maistui ir pramogoms. Be to, susipažįstama su naujais žmonėmis, išgirstamos įdomios istorijos, o kartais susirandama ir ilgalaikių draugų. Keliavimo autostopu minusai – nedažnai žinai, kur šiąnakt nakvosi ir kartais tenka ne vieną valandą praleisti stovint šalikelėje iškėlus nykštį. Taip pat, sakoma, kad kelionės autostopu nėra pačios saugiausios, tačiau tai labai retas atvejis. Verta žinoti, jog skirtingose šalyse keliauti autostopu yra sunkiau ar lengviau, tad gerai tuo pasidomėkite prieš ruošdamiesi į kelionę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *