Kuo traukia Sardinija?

sardinijos salaKelionių bumas iš Lietuvos į Viduržemio jūros skalaujamą Italijai priklausančią Sardiniją pastaruosius porą metų gerokai rimsta. Tam yra pagrindo –buvo panaikinti tiesioginiai pigių avialinijų reisai tarp Lietuvos ir šios salos sostine vadinamo Kaljario. Tačiau ir dabar šioje saloje lankosi tie lietuviai, kurie iš atostogų tikrai žino ko nori –nuostabios, unikalios gamtos, saulės ir kalnų, smėlio ir uolų jūros pakrantėse, mažų, tarp uolų įsiterpusių paplūdimių, galų gale – ramaus itališko gyvenimo ritmo ir skanios jų virtuvės, kas antrame žingsnyje lydimos vietinio kietojo sūrio. Kuris, beje, čia gerokai pigesnis nei šio tipo sūriai Lietuvoje. Tiesa, į salą užklysta ir daugiau mažiau atsitiktiniai keliautojai, kuriems Sardinija –tik vienas iš tikslų. Tai arba besiilsintieji Italijoje, atplaukia čia keltu, arba analogiškai užsuka poilsiautojai iš Kretos, salą lanko ir buriuotojai,  kurių Viduržemio jūroje ne taip ir mažai.

Turistai ir keliautojai čia ieško aukščiau išvardintų dalykų, ir tikrai juos randa. O nuo gerokai populiaresnių tarp atostogaujančiųjų kitų Viduržemio jūros salų Sardinija išsiskiria ne tokiu kurortiškumu. Taip, čia netrūksta prabangių ir pigesnių viešbučių, į turistus orientuotų kavinių bei restoranų, įvairių ekskursijų bei pramogų vandenyje bei sausumoje. Vis tik saloje didžioji dalis poilsiautojų – tie patys italai, nors ir iš žemyninės šalies dalies, tačiau vis tiek daugiau mažiau vietiniai. Ir šis faktas gana stipriai keičia turizmo verslo požiūrį į turistą, o tuo pačiu ir atgalinį ryšį. Viskas itališka, pagal jų papročius, tradicijas ir poilsio supratimą. Net ir viešbučiuose, ypač mažesniuose ne visur kalbama angliškai, tad jaučiasi tikrai nemažai autentikos. Tie, kurie bent kartais nukrypsta nuo populiariausių turistų lankytinų objektų ir maršrutų puikiai žino, kokia tai vertybė norint pasisemti naujų įspūdžių, potyrių ir tiesiog žmogiškojo įkvėpimo.

Tačiau tai – gana gilūs dalykai, dažnai jaučiami tik pasąmoningai, atrodytų ieškant kitų, labiau paviršutiniškų dalykų, traukiančių ilsėtis Sardinijoje. Čia tikrai švarus vanduo, yra įvairių paplūdimių – nuo ilgo ir didelio, daugeliui įprasto Poeto paplūdimio Kaljaryje, iki vos keliasdešimties metrų pločio smėlio ruožais, apsuptais aštrių uolų ir lūžtančių bangų įvairiose salos dalyse. Rytinėje Sardinijoje yra ir gan aukšti kalnai, ir urvai, ir kanjonai, leidžiantys puikiai jaustis ir tiems, kurie trokšta gyvų, savo kailiu patirtų įspūdžių daugiau mažiau laukinėje gamtoje. Na, laukinė, žinoma, apibūdinimas labai sąlyginis – pasivaikščiojimo takelių ir stendų čia netrūksta. Kita vertus, jie įsilieja į aplinką jos nekeisdami, tad vos nusukus žvilgsnį nuo tako į šoną, matome gamtą tokia, kokia čia buvo tūkstančius metų.

Žinoma, saloje netrūksta ir kultūrinio paveldo. Vien ko verti miestų senamiesčiai, gana autentiški salos kaimeliai ar net ūkininkų vienkiemiai, apsupti pulkų avių. Galima saloje rasti ir senų tvirtovių, ir dėmesio vertų bažnyčių, ir tūkstančius metų skaičiuojančių urvų – gyvenviečių – šventyklų, kur telkėsi senieji Sardinijos gyventojai. Tad čia apsilankyti tikrai verta, o daugiau informacijos galima rasti Sardinija.eu portale.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *