Ryga – visai šalia, bet mažai pažinta

Biblioteka Rygoje

Lietuvos kaimynė šiaurės kryptimi – Latvija – gali pasigirti nuostabia sostine Ryga. Tai didžiausias Baltijos valstybių miestas, šiek tiek lenkiantis Vilnių (nors gyventojų visoje Latvijoje mažiau nei Lietuvoje), turintis oro uostą, keleivių uostą ir esantis svarbiausiu miestu šalyje, gerai žinomu ir visame pasaulyje nuo seno.

Kelionė į Rygą retai kada svarstoma, tačiau ji gali būti labai įdomi ir tikrai rekomenduojama įvairaus tipo kelionių mėgėjams: pavieniams keliautojams, šeimoms, vyresnio amžiaus turistams, klubinėtojams ir kitiems. Tai aktyvus, faktiškai nemiegantis miestas, kuriame veiklos visiems per akis.

Biblioteka RygojeApsilankyti šiame mieste Jus gali priversti ir Rygos oro uostas, iš kurio kyla kur kas daugiau lėktuvų nei iš Vilniaus ar Kauno, o kai kuriems gyventojams, pavyzdžiui iš Šiaulių ar Panevėžio, šis oro uostas netgi patogesnis, artimesnis. Kitas panašus traukos objektas – keleivių uostas, iš kurio vykdomi mini kruizai po Baltijos jūrą – pagrindinė kryptis yra Stokholmas.

Mėgstantiems naktinį gyvenimą tikrai patiks Rygos naktinių klubų gausa, patenkinanti įvairiausius poreikius. Čia kartu ir gausu gyvos muzikos koncertų, albumų pristatymų, atvyksta ir pasaulinio lygio žvaigždės (tiek į klubus, tiek ir į Rygos areną ar kitas koncertų sales, stadionus ar parkus).

Vykstantys su šeimomis mielai aplankys ne itin didelį, tačiau jaukų ir įdomų Rygos zoologijos sodą, kuriame gyvūnų gerokai daugiau nei Kauno zoologijos sode. Po pasivaikščiojimo zoologijos sode smagu laiką leisti greta esančiame Miško parke ar prie ežero. Kiek pavažiavus – pajūris. Nuostabūs paplūdimiai yra ir pačiame Rygos mieste, ir panašiu atstumu nuo centro nutolusioje Jūrmaloje, kurią ypač pamėgę turistai. Pastaroji pasiūlys daugiau veiklos, tuo tarpu norintys ramybės gali vykti į priešingą pusę – pajūris Latvijoje kur kas ilgesnis nei Lietuvoje ir tai padeda išvengti tokių spūsčių kaip Palangoje.

Muziejai, galerijos – Rygos centras ir senamiestis pilnas pramogų ir traukos objektų. Vienos dienos čia tikrai nepakaks, todėl prieš vykstant į Rygą vertėtų susidaryti lankytinų vietų planą, pasižymėti idėjas, ką nuveikti savo atostogų metu. Jei Jūsų kelionės tikslas Rygos oro uostas – atvykite anksčiau ir skirkite laiko pažinčiai su miestu, tikrai nenusivilsite.

Nuostabios kelionės po Rygą nereikalauja nei daugybės laiko (priklauso nuo to, ką norite pamatyti), nei gausybės pinigų. Vykdami automobiliu iš Vilniaus sugaišite apie 4 valandas kol pasieksite Latvijos sostinę, o nakvynę galite rasti pigesniuose nakvynės namuose ar prabangiausiuose miesto viešbučiuose su nuostabia panorama. Jūsų teisė rinktis, nes Rygos galimybės labai plačios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *