Apie ką galvoja mūsų augintiniai

biglisPabandžius atsakyti į tokius klausimus, galima pasijusti tikru visažiniu. Juk fantazuoti nesunku – pavyzdžiui šuo, atrodytų primityvus gyvūnas, nieko kito kaip apie maistą, miegą arba pasivaikščiojimą nelabai ir gali galvoti. Gal tai ir tiesa. Bet ne viskas taip paprasta – juk kai kurių veislių, ypač medžioklinių, kraujyje tiesiog verda ieškojimo, bėgimo ir žudymo instinktai. O štai jūs savo biglį, skaliką ar laiką dienų dainas laikote ankštame bute, vieną, vos du kartus per dieną dešimčiai minučių išvesdami pasivaikščioti į lauką. Ir ką gi galvoti tokiam šuniui, kuris pagal savo prigimtį laiką turėtų leisti lauke, miške, apsuptame milijonų skirtingų kvapų, nuolat skubėti ir bėgti, ieškoti ir rodyti ką rado savo šeimininkams.

Deja, toli gražu ne visi šunų šeimininkai supranta tokius paprastus dalykus. O kuo mažiau supranti, tu lengviau pasijusti visažinį. Jūsų biglis jums yra tiesiog gražus šuo, draugiškas ir ištikimas, nedraskantis tapetų ir negraužiantis šlepečių. Jam tereikia duoti maisto ir vandens, ir jis bus laimingas. Vienas uždarytas namie. Deja, taip toli gražu nėra. Tą puikiai pastebi tie šeimininkai, kurie savo šunis nors kartais išveža laisvai palakstyti po mišką nors kelias valandas. Medžioklės instinktų vedini šunys visas tas valandas atrodo be galo judrūs, gyvybingi, netgi laimingi. Jei jie prie tokių išvykų bent kiek pripratę, kiekvieną kartą, kai juos vedate į lauką, jie temps prie automobilio, kad tik ir vėl juos išvežtumėte kur nors į mišką.

Laimei, yra tikrai ir supratingų žmonių. Galbūt pagal ir veisles kai kurie pasirenka. Juk nesunku suvokti, juk judriam ir energingam šuniui reiks jūsų dėmesio, reik laiko lauke, reik daug progų gerai išsilakstyti. Tad jei perkate pėdsekį ar vilkšunį vien dėl vaizdo, planuojate jį visą laiką laikyti uždarytą bute, geriau atsisakykite tos minties. Taip bus tikrai geriau. Nes šuo, kad ir koks jis būtų, ar biglis, ar laika, ar net mažylis toiterjeras – jis tikrai galvoja ne tik apie maistą ir miegą. Jie nori laisvės, nori judėti, galų gale – tai gaujos gyvūnas, kuriam reikia draugo. Tad ir būkite tuo draugu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *