Kasame kūdrą sode

LanksvaVandens telkinys šalia sodybos yra visų trokštamas dalykas. Gerai tiems, kas yra įsikūrę prie ežero, upelio ar upės. Tačiau ką daryti, kai turite tik sausą žemės sklypą, apsodintą lanksvų gyvatvore ir didžiausias vandens telkinys sklype yra šulinys? O gi kaskite kūdrą! Nedidelę. Vien tam, kad turėtumėte nedidelį vandens šaltinį, kur galėtume vasarą išsimaudyti ir atsivėsinti. Bet pakankamai nemažą, kad jame galėtumėte veisti žuvis ir laisvalaikiu pasėdėti su meškere rankose. Bene standartinės kūdros Lietuvoje kasamos trijų arų ploto. Tokios pilnai užtenka auginti karpiams ir kitoms žuvims, taip pat tokio dydžio kūdroje galėsite ir normaliai paplaukioti, o ne tik įsibristi iki juosmens.

                  Kūdros gylys turėtų siekti bent 3 metrus. Vos iškasus duobę, tai bus nepastovi reljefo forma, kol krantų nesutvirtins augalai. Kurį laiką byrės smėlis, molis ir dugnas darysis vis aukštesnis, dėl ko kūdros gylis vis mažės ir mažės. Beje, šis procesas dažnai niekada ir nesibaigia. Tik sulėtėja. Todėl, kai kurie žmonės po kelių metų savo kūdras gilina. Ypač dugno užnešimas pasireiškia sausomis vasaromis, kuomet išgaruoja daug vandens ir kūdros gylis dar labiau sumažėja. Galiausiai, pasidaro toks galas, kad net į vandenį žemyn galva geriau nešokti. Be to, sumažėjus vandens kiekiui, sumažėja ir deguonies kiekis, kuris būtinas gerai vandens telkinio būklei ir žuvų kvėpavimui. Todėl būtina kūdrą iškasti pakankamo gylio. Krantai turi būti sutvirtinti, tačiau tą padaro ne visos firmos, kasančios kūdras, todėl būkite tikri, kad darbas būtų atliktas tinkamai ir rezultatas būtų ilgalaikis.

                  Galiausiai, jei jau iškasėte kūdrą ir joje prisikaupė vandens galite prileisti žuvų, galbūt net parūpinti kokių vandens augalų. Tačiau nepamirškite sutvarkyti ir aplinkos. Pradžioje visur bus daug smėlio, žemių, tad pabarstykite žolės sėklų ir netrukus žemė aplink kūdrą sužaliuos, paslėpdama kasimo darbų pasekmes.

                  Galite sutvarkyti ir aplinką. Jei gyvenate atokioje sodyboje, galite pasisodinti gyvatvorę. Tam puikiai tiks lanksva, nedidelės eglutės, tujos. Svarbu, kad užaugę augalai netemdytų kūdros, tad parinkite kurioje pusėje juos sodinsite, kad nekristų šešėlis į vandenį. Be to, gyvatvorės nesodinkite labai arti vandens – byrantys lapai ir spygliai greitai užterš vandenį ir jį reikės valyti. Jei tinkamai viską suplanuosite ir prižiūrėsite savo vandens telkinį, galėsite ne tik išsimaudyti, bet ir pasigauti žuvies ar tiesiog paplūduriuoti vandenyje ant pripučiamo čiužinio tingų penktadienio vakarą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *