Kokį vaidmenį šokiai atlieka žmogaus gyvenime?

Šokiai

ŠokiaiŠokis – tam tikra muzikos interpretacija, išreiškiama kūno kalba. Nors itin svarbūs žingsneliai, pagal kuriuos ir sprendžiama, kokio šokio stilius atliekamas, tačiau būtinas emocijų perteikimas veido mimika, žvilgsniu. Šokis tik visiškam stuobriui (atsiprašau už išsireiškimą) gali atrodyti betikslis strapaliojimas ant parketo, iš tikrųjų tai – istorijos perteikimas nenaudojant verbalikos. Skirtingi žmonės, skirtingas ir jų požiūris…Pažvelgsime, kokią reikšmę šokiai gali turėti žmogui.

Kai kas mėgsta stebėti…

Stebėti savo vaiko šokį darželyje. Iš atokaus kampo stebėti šokančiuosius klube. Stebėti šokių konkursą per televiziją. Komerciniams televizijos kanalams reikėtų padėkoti už šokio populiarinimą visuomenės tarpe. Jei anksčiau daugiausia dėmesio būdavo skiriama dainų projektams, tai per kelerius metus eterį užvaldė ir šokėjų pasirodymai. Aišku, viskas buvo parodyti labai gražiai (kaip kitaip išlaikyti reikiamus reitingus?), tačiau eilinis žiūrovas turėjo progą susipažinti su populiariausiais šokiais pasaulyje.

Kai kas šoka profesionaliai…

Vieni šokėjai tiesiog dalyvauja ne itin didelių mastų šokių konkursuose, neatnešančiuose jokios apčiuopiamos finansinės naudos. Kitiems šokis yra darbas (kur kas įdomesnis nei daugelio iš mūsų), pagrindinis pragyvenimo šaltinis. Užsidirbti galima ne tik iškovojus prizinę vietą kokiame nors svarbiame konkurse – profesionalūs šokėjai neretai atsidaro nuosavas šokių mokyklas ar dirba samdomais mokytojais. Savaime suprantama, jog žinomas veidas visuomenėje padeda greičiau sukomplektuoti norinčiųjų šokti grupę.

Kai kam šokiai – laisvalaikio forma…

Šokiai vilioja norinčiuosius susipažinti su įvairių šokių atlikimo technika, siekiančius padailinti kūno linijas ir ieškančius priimtinų turiningo laisvalaikio leidimo formų. Tokių yra tikrai nemažai. Norintiesiems sąlygos sudaromos ir didesniuose, ir mažesniuose miesteliuose. Kartais net nereikia eiti iš namų (jei jaučiamas diskomfotas ar nėra atliekamų pinigų mokymuisi) – šokių pamokos prieinamos ir interneto erdvėse. Aišku, tai nepalyginama su realiu užsiėmimu, kai galima žinių semtis iš patyrusių mokytojų, bendrauti be mokytis iš kolegų.

Dar yra ir tokių, kurie, kaip jau minėjome, šokio nesupranta ir nevertina. Bet gal pastarųjų pasąmonėje slypi nerealizuotas vaikystės noras šokti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *