Geras straipsnis (ne tik SEO) – raktas į sėkmę

SEO straipsniai skirti GOOGLE

SEO straipsniai skirti GOOGLEGeras straipsnis gali būti Jūsų verslo sėkmės garantu. Kalba eina ne tik apie SEO straipsnius, kurie dažniausiai talpinami straipsnių kataloguose, tokiuose kaip šis, bet ir apie straipsnius, kurie skirti skaitantiesiems, tai yra, realiems žmonėms, sėdintiems kitapus ekrano. Dviguba nauda puikus būdas sutaupyti šiek tiek laiko ir resursų bei greičiau pasiekti norimus rezultatus – pagerinti paieškos sistemų rezultatus (SERP’ą) ir padidinti klientų skaičių, o kartu su tuo ir pelną.

Antraštė / pavadinimas

Geras pavadinimas yra pusė darbo. Atkreipkite dėmesį, kokius skambius pavadinimus naudoja profesionalai, žurnalistai. Atrodytų, kad pasirodė super geras straipsnis, tačiau iš tiesų straipsnis daug skystesnis nei iššaukiantis, akį traukiantis pavadinimas. Perlaužti nevertėtų (tokį lygį jau pasiekė kasdienių naujienų portalai), nes žmonės pradėję skaityti mes tokį straipsnį šalin. Tuo tarpu neskirdami pakankamai dėmesio skambiai antraštei nepritrauksite ir skaitytojų, nes bevertis pavadinimas neskatins žmonių net atsiversti straipsnio.

Žemesnio lygio antraštės (subtitles)

Vidinės antraštės yra labai svarbios paieškos gigantui Google. Tačiau jos taip pat labai svarbios ir žmonėms, kuriems tekstas atrodo tvarkingesnis, lengviau skaitomas. Be abejo, 100 – 200 žodžių tekstukams tai nėra labai svarbu, tačiau jei ruošiatės imtis darbų iš pečių sukuriant 500 ar net 1000 žodžių straipsnį, vidinės žemesnio lygio antraštės, dar netaisyklingai vadinamos subtitlais, tikrai reikalingos ir žmogui. Be viso to, rašant straipsnį jos gali suveikt ir kaip puikus planas, leidžiantis neužmiršti visų svarbių rašomo straipsnių dalių.

Turinys ir raktažodžiaiTekstų rašymas

Kas jau kas, bet turinys (dėstymas) yra pati svarbiausia dalis. Jei pavadinimas skambus, o teksto nėra – nėra ir ką skaityti, nėra jokios naudos nei skaitytojui, nei visažiniam Google’ui, nei Jums (Jūsų svetainei). Turinyje turite akcentuoti Jums (ir skaitytojams) aktualius raktažodžius, tačiau būtina neperspausti. Vieni SEO specialistai rekomenduoja iki 4% procentų, kiti – 1 ar 1,5% procento raktažodžių lyginant su visu tekstu. Iš tiesų – 1-3, iš bėdos ir 4% (trumpiems straipsniams) nėra blogai. Labai daug kas priklauso ir nuo pačio raktažodžio. Pavyzdžiui, jei Jūsų raktažodis yra „straipsniai“ tai jis gali kartotis kiek dažniau, tuo tarpu jei naudojate sudėtinį raktažodį, pavyzdžiui, „geras straipsnių katalogas“, nereikėtų viršyti minėtos 1-1,5% intensyvumo ribos.

Taigi, raktažodžiais apipylę straipsnį atkreipkite dėmesį, kad jie gražiai žiūrėtųsi / skaitytųsi, neatrodytų per ryškūs (nekliūtų už akių per daug) ir atitiktų straipsnio pavadinimą, temą. O rašydami nevenkite ir susijusių raktažodžių, kurie būtų gretimi, bet netapatūs Jūsų pasirinktiems – taip sukursite daugiau naudos savo straipsniui ir jis bus panašesnis į tikrai gerą straipsnį. Kuo straipsnis natūralesnis – tuo daugiau žmonių jį skaitys, o dėl to jį geriau vertins ir paieškos gigantė Google.

Klaidos

Klaidų daro visi. Vieni daro jų mažiau, kiti daugiau, tačiau neišvengiamai jų atsiranda ir straipsniuose. Žinoma, išimčių pasitaiko, tačiau jos ne veltui vadinamos išimtimis. Vis tik, reikia stengtis, kad klaidų būtų kaip įmanoma mažiau. Jos bado akis skaitytojams, nepatinka netiksli gramatika ir paieškos sistemoms, todėl dėl didelio klaidų kiekio straipsnis praranda savo vertę. Net jei toks straipsnis ir patalpintas gerame straipsnių kataloge, jis bus mažiau naudingas už prastesniame kataloge patalpiną aukštos kokybės straipsnį. Taigi, parašę savo straipsnį bent jau vieną kartą jį perskaitykite, nepamirškite naudotis rašybos klaidų tikrinimo programėlėmis (spell check) ar duokite straipsnį permesti akimis savo raštingam kolegai.

Iliustracijos, nuotraukos ir Youtube

Kiekvienas straipsnis su paveikslėliais atrodo patrauklesnis nei vien tik su sausu tekstu. Perspausti taip pat nevertėtų, tačiau atsižvelgiant į straipsnio ilgį reikėtų panaudoti vieną ar kelis paveikslėlius, kurie tiesiogiai susiję su straipsniu. Straipsnyje apie verslą nederėtų pavaizduoti moksleivių ar straipsnio apie triušių auginimą iliustruoti verslo augimo diagramomis. Dar geriau jei rasite ar sukursite filmuką apie tai, ką aprašėte. Įkelkite jį į Youtube ir pasidalinkite juo – tai suteiks dar daugiau naudos Jums visomis prasmėmis, nes skaitytojai ilgiau užsibus straipsnyje dėl įdomaus (jei jis bus įdomus) filmuko, o Google Jūsų turinys atrodys daug kokybiškesnis, juk Youtube yra jų grupės dalis.

Žinodami kaip parašyti gerą straipsnį galite sutaupyti šiek tiek pinigų, kuriuos išleistumėte SEO straipsnių rašytojui ar reklaminių tekstų kūrėjui, tačiau prarasite nemažai laiko, nes geras straipsnis per kelias minutes nesukuriamas, tam reikia skirti šiek tiek daugiau savo dėmesio ir brangaus laiko.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *