Automobiliai tarp mūsų

toyota modeliaiVis besiskųsdami dėl mažų lietuviškų atlyginimų ir menko pragyvenimo lygio dažnai pamirštame, kiek daug mūsų keliuose zuja automobilių, ir ne vien senų bei abejotinos techninės būklės. Ir iš tikrųjų – net pasauliniu mastu toks miestas kaip Vilnius, pagal automobilių skaičių tūkstančiui gyventojų, užima labai aukštas pozicijas. Ar visada turėti savo šeimoje automobilį Lietuvoje yra būtinybė – turbūt toli gražu. Na, bet panašu, kad daugeliui taip atrodo, būtent tai ir atsispindi statistikoje. O toks vaizdelis verčia stipriai suabejoti mūsų, kaip neturtingųjų, skundais – na ir kaip taip blogai gyvenant galima tiek daug mašinų vairuoti.

Tiesa, šioje vietoje automobilių parko vaizdas tikrai daug ką paaiškina. Lietuvoje populiariausi yra ir seni automobiliai, didžioji dalis jų – vokiški modeliai, kuriuos nesunku atsivežti iš visai netolimo užsienio. Nors pastaruoju metu ir sparčiai populiarėja kitų markių, pavyzdžiui Toyota, automobiliai, tačiau seni vokietukai dar neskuba užleisti savo pozicijų. Vidutinis automobilio amžius Lietuvoje siekia maždaug tarp keturiolikos ir penkiolikos metų. Tai yra gerokai žemiau Europos vidurkio, kur žmonės net penkių metų automobilį jau siekia pakeisti nauju. Žinoma, senesni automobiliai kainuoja kur kas pigiau, tad kokybės sąskaita paprastai ir palaikome tokį gausų automobilių parką.

Tiesa, ypač didmiesčių gyventojai negalėtų sakyti, jog visi tik ir važinėja su senais, atrodo tikrai nesaugiais automobiliais. Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje tikrai netrūksta ir naujų, ir apynaujų automobilių. Didelė tikimybė, kad dauguma jų pirkti išsimokėtinai, tačiau ir tai puikiai atspindi mūsų norą vairuoti. Tarp naujų automobilių jau randasi ir kur didesnė automobilių įvairovė – jau vis retesnis vairuotojas siekia turėti naują vokišką mašiną. Akys atsiveria vis plačiau, jog gerokai pigiau galima gauti prancūziškų, itališkų ar korėjietiškų automobilių, jog įdomybių galima paieškoti tarp amerikietiškų transporto priemonių, na o patikimumo ieškotojų tarpe neišvengiamai pirmauja japoniški automobiliai, ypač įvairūs toyota modeliai. Labai tikėtina, kad ir ateityje mūsų keliuose važinės vis didesnė įvairovė automobilių, jie bus naujesni, saugesni keliuose, bus daug mažiau teršiantys orą. O gal sulauksime ir tų laikų, kuomet bent į miesto centrą bus įsileidžiami tik tylus ir ekologiški elektromobiliai, nepaliekantys po savęs senų dyzelių dūmų šleifo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *