Keliaukime automobiliu

Esame įpratę keliauti su agentūromis, jų autobusais, skristi užsakomaisiais skrydžiais, sekti iš paskos gidui ir taip atrasti naujus pasaulius. Jeigu kelionė tolimesnė – skrendame, jei artimesnė, patraukliau atrodo važiuoti autobusu. Vis tik kelionės automobiliu žavesį ir sunkumus atranda dar tik maža dalis lietuvių. Kita vertus, kartais tai gali būti ne tik patogiausias, bet ir pigiausias būdas pasiekti norimas vietas. O jei keliaujate patogiu Toyota Avensis, greičiausiai ir važiavimas bus malonus bei pernelyg sunkumų nekeliantis.

Kada gi kelionė automobiliu gali būti kur kas malonesnė nei pavyzdžiui skrydis? Pavyzdžiui tada, kai reikia pasiekti visai netolimą vietą, bet tiesiogininių avialinijų reisų ten nėra. Štai paimkime kad ir Gdanską. Lenkijos pajūrio miestas už kelių šimtų kilometrų. Norite ten praleisti atostogas ir nė už ką nesutinkate važiuoti autobusu. Ten nuskristi teoriškai yra įmanoma, tačiau su persėdimu kur nors Varšuvoje tai kainuos labai daug, o užtruks tikrai ne mažiau nei važiuojant savo automobiliu. Jei garaže ar kieme stovi jūsų Avensis, gudriausias variantas pasiekti Gdanską ir šalia esančius Lenkijos pajūrio kurortus būtų būtent sėdus prie automobilio vairo.

Automobiliu keliauti patogu ir norint pasiekti gana atokius kampelius, arba tuomet, kai jūsų planuose – daug išsibarsčiusių lankytinų objektų. Štai norite pakeliauti po Baltarusijoje esančius LDK pėdsakus. Be abejo, patogiau negu jūsų ar nuomotas automobilis tikrai nebus. Važiuodamas savo Toyota būsite laisvas, galėsite kelis kartus per dieną keisti maršrutą, norimus aplankyti objektus, ilsėtis tiek, kiek tik reikės. Štai ekskursijos autobusu metu tokios laisvės tikrai nebus.

Panašius privalumus keliaujant su savo Avensis ar bet kokius kitu automobilio modeliu galima patirti ir norint pamatyti Skandinaviją. Tai didžiulis pusiasalis, kupinas nuostabių gamtos kampelių. Tiesa, viešasis transportas čia tikrai egzistuoja – keliauti galima ir traukiniais, ir autobusais. Kita vertus, jų kainos yra išties didelis, o dažnumas atokesnesė vietose toli gražu netenkina. Tad nieko keisto, jog viską apsvarsčius gana greitai paaiškės, jog ir vėl geriausias pasirinkimas bus tiesiog kelionė savu automobiliu.

Vis dažniau lietuviai leidžiasi ir į ilgas keliones automobiliu. Šta per dvi savaites su savo Toyota galima neskubant apvažiuoti nemažą dalį visos Europos. Tokia galimybė ir patraukli kaina sudomina daugelį. Tiesa, jei jau rengiatės į tokią ilgą kelionę, būkite tikri, jog jūsų automobilis bus patikimas, ekonomiškumas, turintis pilną draudimą, o jūsų ekipaže bus ne mažiau kaip du vairuotojai, kurie galės pasikeisdami pernelyg nepavargdami važiuoti sumanytu maršrutu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *