Ar Jūsų svetainė mobili?

Paieška mobiliems

Paieška mobiliems2015 metų balandis daugeliui interneto svetainių kūrėjų galėjo įsiminti kaip lūžio taškas. Būtent šių metų balandžio mėnesį paieškos sistemų lyderė Google pradėjo taikyti naują paieškos algoritmą, kuriuo vadovaujantis didelis dėmesys yra skiriamas paieškoms, atliekamoms mobiliuosiuose įrenginiuose. Tos svetainės, kurios nėra pritaikytos patogiam atvaizdavimui mobiliuose įrenginiuose, taikant šį algoritmą teoriškai nukentės – jos gali būti atvaizduojamos prastesnėse pozicijose. Kaip žinoma, aukštesnės pozicijos generuoja didesnį lankomą ir nepalyginamai didesnę naudą.

Jeigu interneto svetainių kūrimas nėra Jūsų stiprioji vieta ir net negalite patikrinti, ar svetainė yra tinkama mobiliems įrengimas, verčiau kreipkitės į specialistus, kurie galėtų Jums padėti. Šiai dienai tokių specialistų netrūksta, tereikia tinkamai pasirinkti tarp kainos ir kokybės. Visgi, daug ką galima pasidaryti ir patiems, nors paversti jau padarytą svetainę tinkamą mobiliems įrenginiams (tai ne tik telefonai, bet ir planšetiniai kompiuteriai) gali būti nemenkas iššūkis. Apsilankę Google žiniatinklių valdytojų (Google Webmasters) portale turėtumėte nesunkiai rasti instrukcijas, kaip savo svetainę pritaikyti prie paieškos sistemos pasikeitimų ir aktyviai besiplečiančios mobilios paieškos rinkos, kurią sudaro lankytojai, ateinantys į paiešką per išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius.

Net jei Jūsų turimi planšetiniai kompiuteriai ar išmanieji telefonai svetainę atvaizduoja pakankamai gerai dar nereiškia, kad taip mano ir Google. Pasitikrinti galite jau minėtame Google žiniatinklių valdytojų portale, o jei kyla klausimų ar nesuprantate ten pateikiamos informacijos, kreipkitės į asmenį ar įmonę, kuri kūrė Jūsų interneto svetainę. Greičiausiai problemų Jums kilti neturėtų jei Jūsų interneto svetainių kūrimas vyko pastaraisiais metais, kadangi jau eilę metų profesionalai naudoja mobiliesiems pritaikytus dizainus, išdėstymą, meniu punktus ir kt. Tačiau pasitikslinti vis tiek siūlome.

Tuo atveju jei interneto svetainės kūrimas nusimato netolimoje ateityje – atidžiai žiūrėkite į kūrėjo pateiktą paslaugos aprašą, jame būtinai turi būti numatytas ir palaikymas mobiliems prietaisams. Labai dažnai tai slepiasi po žodeliu „Responsive“, tad jį pamatę galėte būti ramūs – Jūsų svetainė prisitaikys prie įvairių įrenginių, nesvarbu, tai bus asmeninis kompiuteris, mobilusis telefonas ar įvairių gamintojų planšetiniai kompiuteriai. Tačiau reikėtų darbus patikėti profesionalams, kurie ne tik žadėtų, bet ir padarytų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *