ES parama jauniesiems ūkininkams populiariausia Lietuvoje

ES parama jauniesiems ūkininkamsSiekiant atgaivinti Lietuvos žemės ūkį yra kuriamos įvairios ES paramos priemonės padedančios išlaikyti Lietuvos žmones kaimo vietovėse. Šiuo metu Lietuvoje ypač aktuali problema jaunos darbo jėgos emigracija į turtingesnes Europos šalis. Šalies emigracijos rodikliai yra vieni didžiausių visoje Europoje. Daugybė jaunų žmonių jau iškart po mokyklos emigruoja geresnio gyvenimo ieškoti užsienyje. Kiti renkasi studijas užsienyje ir tik nedaugelis po jų grįžta atgal į tėvynę. Kasmet iš Lietuvos emigruoja apie 30 000 žmonių. Taip yra todėl kad užsienio šalių politika suteikia geresnes finansines, ekonomines bei socialines sąlygas. Jauni žmonės sau gali leisti daugiau, gyventi geriau bei užsitikrinti orią senatvę. Taip pat prisideda ir prasta Lietuvos teisinė situacija, darbdavių požiūris į darbuotojus, teisingumo trūkumas bei nežinomybė dėl tolimesnių ateities galimybių.

Šalies valdžia nuolat ieško būdų ir priemonių kurios padėtų sustabdyti jaunimo emigracija iš Lietuvos, tačiau dauguma jų yra neveiksmingos išskyrus vieną – ES parama žemės ūkiui. Šiuo metu skiriama ES parama žemės ūkiui labai prisideda prie emigracijos stabdymo. Jauni žmonės matydami galimybę susikurti sau tinkamas darbui sąlygas Lietuvoje surizikuoja grįžti atgal į Lietuvą ir pabandyti susikurti tinkamą gerbūvį sau ir savo šeimai viena iš populiariausių ir daugiausiai dėmesio sulaukianti ES paramos priemonė yra jaunojo ūkininko įsikūrimas. Ši priemonė metai iš metų yra viena iš populiariausių Lietuvoje. Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas ne tik leidžia susikurti palankias sąlygas ūkininkauti, bet ir suteikia galimybę augti ateityje. Jaunasis ūkininkas gali susikurti sau palankią darbo vietą, kuri leistų jam uždirbti pageidaujamas pajamas.

Nors šiuo metu rinkoje vyraujančios žemės ūkio produkcijos kainos yra stipriai kritusios, tačiau jaunieji ūkininkai ieško alternatyvų ir renkasi savo ūkio kryptį pritaikyti prie rinkos pokyčių. Vis daugiau ūkininkų nusprendžia kurti mėsinių galvijų ūkį. Jauni ir pokyčių nebijantys jaunieji ūkininkai aktyviai domisi savo produkcijos realizavimu užsienio rinkose, prisitaiko prie kintančių vartotojų poreikių (ekologiška, išskirtinės kokybės produkcija, ritualinis ir paprastas skerdimas iškart patiekiant produktus galutiniam vartotojui) ir siekia būti tie kurie atitinka vartotojų lūkesčius. Taigi ES parama jauniesiems ūkininkams yra ypač svarbi šalies emigracijos masto mažinimui bei ekonominių sąlygų Lietuvoje gerinimui. Kuo daugiau jaunųjų ūkininkų įsisavins jaunųjų ūkininkų paramą, tuo daugiau bus sukurta naujų ir perspektyvių ūkių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *