Kas yra Kaizen?

KaizenAr kada teko girdėti apie įvairias rytus filosofijas, kurios padeda apsistatyti tinkamai namus ar gerinti savo verslo aplinką? Pirmoji vadinama fengšui – šį žodį, ko gero, girdėjo kiekvienas. Tačiau ar teko kada girdėti apie tai, kas yra Kaizen? Tai taip pat rytų filosofija, tačiau ji padeda ne gyventi harmoningą gyvenimą namuose, o siekti verslo efektyvumo.

        Daugelis mano, kad verslo efektyvumas yra gerinamas spaudžiant darbuotojus dirbti smarkiau, taupant lėšas išlaidoms ir mažinant atlyginimus. Tačiau Kaizen filosofija teigia kone priešingai. Remiantis Kaizen mokymu, efektyvus darbuotojas yra ne tas, kuris nuolat stebimas, kaip jam sekasi dirbti, o tas, kuris yra laimingas.

        Taigi, pirmas variantas efektyvumą skatina naudojant neigiamą motyvaciją, o antrasis – teigiamą. Kaip manote, kuriuo iš jų reikėtų vadovautis norint kuo ilgiau išlaikyti darbuotoją? Juk tai bene dažniausiai pasitaikantis iššūkis įvairiose verslo struktūrose. Darbuotojo patirtis ir patikimumas.

        Anot Kaizen filosofijos, firmos darbuotojai turėtų ne tik atlikti vienas ir tas pačias pareigas, bet ir siūlyti idėjas, kaip dirbti efektyviau, kaip galima pagerinti darbo sąlygas ar sumažinti išlaidas. Darbuotojų iniciatyvumo skatinimas yra vienas iš kertinių Kaizen momentų.

Norite taikyti Kaizen savo firmoje?

        Iš pirmo žvilgsnio Kaizen gali pasirodyti, kaip lengvai išmokstamas dalykas. Juk, atrodo, tereikia, kad darbuotojai būtų laimingi ir iniciatyvūs. Gal ir taip. Tačiau, kaip tą padaryti? Čia ir yra mokymo esmė.

        Jei norite, kad jūsų darbuotojai būtų laimingi, nuo ko pradėsite? Koks bus jūsų pirmasis žingsnis? Taigi. Padaryti darbuotojus laimingus, nemažinant jų darbo krūvio yra gana sudėtinga. Bet Kaizen padeda su tuo susitvarkyti. Taigi, kur išmokti šios filosofijos ir, svarbiausia, kaip išmokti ją taikyti praktiškai?

        Kaizen mokymais užsiima įvairios firmos. Ko gero, Lietuvoje rasite ne vieną įmonę, siūlančią šiuos mokymus.

        Kaizen mokymai ypatingi tuo, kad tai nėra tiesiog seminarai, į kuriuos ateina firmų vadovai. Tai visos firmos ir visų jos darbuotojų mokymai. Todėl reikės, kad visi darbuotojai, ar bent jau tie, kurie daro didžiausią įtaką jūsų verslui, dalyvautų mokymuose.

        Ar verta? Internete galima rasti nemažai sėkmės istorijų, kuomet firmų vadovai, investavę į Kaizen mokymus, teigia, kad tai viena geriausių investicijų per visą jų verslo istoriją. Tad pagalvokite – gal ir jums tai bus geriausia investicija?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *