Kas yra registracijos adresas?

Pašto dėžutėRegistruojant įmonę Lietuvoje yra būtinas registracijos adresas. Jis yra patvirtinamas notaro, todėl laikoma, kad tai patikimi duomenys ir šiuo adresu siunčiama visa svarbiausia valstybinių institucijų ar su jomis susijusių įmonių korespondencija (VMI pranešimai, teismų informacija ir kt.) Dėl šios priežasties registracijos adresas yra labai svarbus ir turi būti nurodomas be išimčių. Tačiau ką daryti, kuomet verslui naudojamos patalpos yra nuomojamos, o savininkas nesutinka leisti Jums naudoti savo patalpų registracijai? Geriausia, greičiausia ir patogiausia pasinaudoti specialia paslauga, kuomet registracijos adresas suteikiamas kitoje vietoje nei įmonė vykdo savo veiklą.

Registracijos adresas kitoje vietoje dažniausiai pasirenkamas ne tik dėl to, kad savininkas nesutinka leisti registruoti įmonės jo patalpose, bet ir tokiose situacijose kai savininkų yra nemažai (kiekvienas jų turi raštiškai patvirtinti sutikimą steigti įmonę), taip pat tada, kai nėra noro prisirišti prie vienos patalpų nuomotojo, pavyzdžiui, galvojant, kad greitu metu persikelsite į erdvesnes, patogesnes ar pigesnes patalpas.

Kartais gali kirti ir klausimas, kodėl patalpų savininkai nesuteikia leidimo registruoti įmonę jų patalpose. Dažna to priežastis – nepagrįsta baimė. Bijoma, kad su nuomininkais bus sunkiau nutraukti sutartį ar manant, kad teks atsakyti dėl jų kokios nors veiklos. Pavyzdžiui, jei Jūsų pagrindinė veikla pokeris ar kiti azartiniai lošimai, registracijos adresas Jums bus daug sunkiau išprašomas dalykas iš patalpų savininko nei tiems, kurie įkurs buhalterinių paslaugų bendrovę. Nors pats pokeris nėra draudžiamas, kai kurie žmonės dėl nežinojimo yra linkę hiperbolizuoti ir stengiasi neturėti su įtartinomis, griežčiau stebimomis sritimis nieko bendro.

Ne tik pokerio žaidimo organizatoriai ar šio lošimo mokytojai susiduria su tokiomis problemomis. Neleisti registruoti įmonės nuomojamose patalpose mėgstama ir nedidelėms, mažo kapitalo įmonėms, nes bijoma, kad savininkas bankroto atveju sulauks kokių nors apribojimų ar papildomų išlaidų, susijusių su nuomotomis patalpomis. Tačiau jei nuomos sutartis yra tvarkinga tokių problemų kilti negali. Didžiausia blogybė – bankrutavusi įmonė tiesiog gali likti skolinga už kurį nors nuomos periodą, jei mokama ne į priekį, o už praėjusį laiką. Tačiau nesvarbu, ar įmonė nurodžiusiu nuomojamų patalpų ar kokį kitą registracijos adresą, tokios problemos išlieka.

Akivaizdu, kad suteikti teisę registruoti įmonę nėra pavojinga, tačiau dažnai sulaukiama visokių argumentų ir priežasčių, kodėl patalpų savininkai atsisako pasirašyti sutikimą ir tuomet paslauga registracijos adresas tampa puikiu išsigelbėjimu verslui, nesvarbu, planuojama steigti buhalterinių paslaugų įmonė, patalpose bus žaidžiamas pokeris ar užsiimama baldų gamyba – ši paslauga tinka visiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *